فیروزه کوبی چیست؟؟

سنگ فیروزه از جمله زیباترین سنگ های زینتی میباشند که از معادن استخراج میشوند. سنگ فیروزن نیز همچون هر کالای دیگری نمونه های تقلبی بسیار دارد ولی سنگ فیروزه ی اصل متعلق به ایران است و در معادن نیشابور یافت میشود که به رنگ آبی آسمانی میباشد.


شیرینی خوری فیروزه کوب

 

خرید محصول

 

فیروزه کوبی هنر قرار دادن همین سنگ های زینتی بسیار زیبا به شکل موزاییکی و منظم بر روی انواع ظروف و زیورآلات مختلف است.فیروزه کوبی روی مس، بیش از همه ی فلزات و ظروف دیگر کاربرد دارد.


ظرف فیروزه


با وجود اینکه پیدایش فیروزه کوبی در مشهد بوده است، اما با این حال فیروزه کوبی در اصفهان رشد و ترقی بیشتری داشته است، به گونه ای که برای خرید فیروزه کوبی اصیل و مرغوب باید به اصفهان رجوع کرد.


شکلات خوری فیروزه


اما با پیشرفت تکنولوژی و وجود فروشگاه های آنلاین، دیگر نیاز به صرف وقت در بازار ها نیست و به راحتی به سایت تک سبد که از بزرگترین عرضه کنندگان فیروزه کوبی در ایران است، مراجعه نموده و ظرف مورد نظر را خریداری کنید.


خرید ظرف فیروزه کوب


شکلات خوری فیروزه با ارتفاع 16 سانتی متر از ظریف ترین و زیباترین آثار فیروزه کوبی اصیل اصفهان میباشد که با قیمت 270000 تومان از ارزشمندترین ها شناخته می شود.


ظرف فیروزه کوبی


اطلاعات بیشتر و خرید


شیرینی خوری هم از دیگر آثار فیروزه کوبی هنرمندان اصفهانی میباشد که این اثر هم مانند شکلات خوری از ظروفی هستند که در پذیرایی ها کمک حال ما خواهند بود.