تاریخچه فیروزه کوبی در ایران

فیروزه کوبی یکی از هنر های برجسته و درخشنده ی ایران به شمار میرود که زیبایی، دقت و ظرافت به کار برده شده در چیدن قطعه های سنگ فیروزه کنار یکدیگر، همه را حیرت زده میکند و با اینکه قدمت چندانی هم ندارد اما در همین مدت زمان کم توانسته است، پیشرفت قابل توجهی داشته باشد و هنرمندان زیادی در سراسر نقاط ایران به خصوص اصفهان در این عرصه مشغول به کار هستند.


خرید تنگ فیروزه کوب


فیروزه کوبی اولین بار حدود 70 سال پیش در مشهد توسط یوسف حکمیان معروف به محمدرضا، ظهور کرد و 20 سال پس از آن فردی به نام حاج داداش این هنر ارزشمند را به اصفهان آورد و زمینه ساز رشد و شکوفایی فیروزه کوبی در اصفهان شد.


قیمت گلدان فیروزه کوب


باوجود اینکه اولین آثار فیروزه کوبی متعلق به شهر مشهد است و شاید معادن سنگ فیروزه ی اصل نیز در اطراف همین شهر دیده میشود ولی امروزه فیروزه کوبی اصفهان بیش از مشهد و هر شهر دیگری توانسته در ایران و حتی در جهان بدرخشد و چشم جهانیان را به خود جلب نماید.


خرید اینترنتی گلدان فیروزه


خرید و فروش فیروزه کوبی نیز د اصفهان نسبت به مشهد رونق بسیاری دارد و انواع و اقسام ظروف فیروزه کوبی شامل گلدان فیروزه کوب، شکلات خوری فیروزه کوب و... همچنین زیورآلات فیروزه در اصفهان تولید و به فروش میرسند و علاقه مندان زیادی را ب سمت وسوی خود کشانیده است.

خرید محصول


گلدان فیروزه کوب


گلدان صراحی فیروزه کوبی با ابعاد 14*5 سانتی متر از فاخرترین آثار فیروزه کوبی اصفهان به حساب می آید، قیمت این اثر زیبا و نفیس که در تزیین دکوراسیون منزل کاربرد بسیار دارد، 130000 تومان میباشد.

تنگ مسی فیروزه کوب از دیگر نمونه های ارزشمند فیروزه کوبی، حاصل دست رنج هنرمندان خوش ذوق اصفهانی میباشد.


تنگ فیروزه کوب


این ها تنها نمونه ای از هزاران آثار فیروزه کوبی هستند، شما میتوانید با مراجعه به فروشگاه آنلاین تک سبد و اطلاع از مشخصات و قیمت ظروف فیروزه کوبی اقدام به خرید آن نمایید.


خرید محصول