با گیاهان معطر برای خود بخور خانگی درست کنید

یکی از بهترین راه های شاداب کردن پوست و پاکسازی آن که بسیار کم هزینه و بی دردسر می باشد، بخور دادن صورت است. اگر دستگاه بخور صورت گرم دارید که چه بهتر، اما اگر ندارید خود می توانید به راحتی در منزل درست کنید.


بخور گرم


در این مقاله با ما باشید تا با مراحل آن آشنا شوید. برای بخور دادن صورت بهتر است ابتدا صورت خود را با آب و شوبنده مخصوص صورت خود بشویید تا هیچ آلودگی روی پوست شما نباشد. حتی آرایش نیز نباید داشته باشید.


بخور گرم


این مساله بسیار مهم است زیرا وقتی صورت را بخور می دهید تمامی منافذ پوست باز شده و اگر صورت آلوده باشد، آلودگی ها از طریق منافذ وارد پوست شما شده و می تواند باعث جوش و آکنه شود.


بخور گرم


حال یک ظرف گود را با چند لیوان آب پر کرده و آن را بجوشانید. سپس می توانید آب جوش آمده را داخل یک کاسه بریزید یا داخل همان ظرف گود بذارید. حال مقداری گیاه تازه یا خشک یا روغن های مورد نظر را به آب اضافه کرده تا خاصیت بخور را نیز بیشتر کند.


بخور گرم


مصلا اگر شما چای سبز یا نعناع به آب جوش مخصوص بخور استفاده کنید باعث می شود بخور انرژی بخش شود. و یا افزودن بابونه یا اسطوخدوس برای پیدا کردن آرامش می باشد. نعناع و اوکالیپتوس باعث حس خنکی می شود.


بخور گرم


پس از اینکه این مراحل را طی کردید و بخور آماده شد، صورت خود را مقابل بخار آب قرار داده و یک حوله نیز روی سر خود بیندازید و به مدت 10 دقیقه زیر حوله بمانید. حتما چشمان خود را ببندید و مرتب نفس عمیق هم بکشید. فقط مراقب باشید که زمان بخورتان طولانی نشود.


بخور گرم


قیمت: 39000 تومان


بخور گرم